Skupina London Grammar vstala z mrtvých a představuje nový materiál!

Když jsme slyšeli o britské indie-popové skupině London Grammar naposledy, psal se rok 2013. V témže roce vydala tato sympatická trojice svůj největší hit „Strong“, který uchvátil hlavně Velkou Británii a Austrálii. Ještě v tom samém roce pak vydala skupina kritiky velice vychválený debut „If You Wait“. Následovalo roční koncertování po všech možných festivalech. Poté se však po London Grammar slehla zem. Píše se však rok 2017 a po čtyřech letech je skupina zpět ještě silnější, ale pořád stejně tak kvalitní, jako tomu tak bylo v roce 2013. 

Dlouhé čtyři roky museli fanoušci této indie-popové skupiny čekat na nový materiál. Nyní se konečně dočkali. Dva dny po novém roce totiž skupina představila nový singl, srdceryvnou baladu, „Rooting For You”. Minimalistickou skladbu doplňuje zároveň i velice střídmý videoklip, ve kterém uvidíte pouze zpěvačku za mikrofonem a hudebníky, kteří ji doprovází. I přesto videoklip dokáže skladbu pozvednou a přidat písni alespoň trochu na dramatičnosti.

 Měsíc utekl jako voda a London Grammar určitě nezaháleli. Ihned na začátku měsíce února nám představili další singl z připravované druhé desky. Novinka se jmenuje „Big Picture“ a k písni vznikl i pohledný, až filmově laděný, videoklip. Ten režírovala Sophie Muller, která má na svědomí například video k písni „Hymn For The Weekend“ od Coldplay a Beyoncé. Producentsky se pak na skladbě realizoval Brian Eno, který stojí za loňskou deskou „Blonde“ Franka Oceana.

O nadcházející druhé řadové desce zatím kapela neuvedla žádné bližší informace. Víme však, že vyjít by měla velice brzy. Nový materiál by měla trojice představit už na nadcházejících letních festivalech po Evropě. Zajet si poslechnout nový materiál z připravované desky tak můžete třeba na festival Lollopalooza, který se letos uskuteční v Berlíně a Paříži.

Pokud si chcete zkrátit čekání na novou desku, můžete si pustit nový videoklip k písni „Big Picture“.

Follow Štěpán Strejček:
25letý člověk zajímající se o hudbu všech žánrů, tedy snad kromě dechovky a vážné hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *