Linkin Park změkli! Novinka „Heavy“ ukazuje skupinu v úplně jiném světle.

Tři roky o skupině Linkin Park nebylo ani vidu ani slechu. Zatím poslední deska „Hunting Party“ z roku 2014 nebyla úspěšná tak, jak si členové skupiny představovali. Na novinkovém singlu „Heavy“ tak zcela mění směr, kterým se doposud ubírali. „Heavy“ totiž není tak těžký, jako je jeho název, ale naopak. Poté, co vašima ušima propluje tříminutový singl, nezaznamenáte snad ani, že se jedná o skladbu od této losangeleské skupiny. 

V nové skladbě se k Chesterovi Benningtonovi přidá i nadějná zpěvačka Kiiara, která minulý rok zazářila s písní „Gold“. Pryč je rázný rap a frontmanovo tradiční screamování. Na scénu se s novými Linkin Park dostávají pomalejší rytmy, syntezátory a umírněné bicí. Novinku „Heavy“ představila kapela v živém streamu na svém facebookovém profilu. Naživo ještě přidala písně „Crawling“ a „Burn It Down“.

„Heavy“ samozřejmě plní pozici pilotního singlu, a tak by se zajísté měla objevit v nejbližší době i nová deska. Ta vyjde 19. května a ponese název „One More Light“. Pokud čekáte, že bude celá deska odlišná od pilotního singlu, budeme vás muset zklamat. Kapela totiž nepřímo potvrdila, že se novinka ponese ve stejném duchu, jako právě již zveřejněný pilot.

Pokud byste si chtěli vychutnat novinku naživo, je tu ta možnost. Linkini se objeví v České republice 11. července 2017 na Aerodrome festivalu. Vstupenky jsou stále v prodeji v síti Ticketportal.

 

Follow Štěpán Strejček:
25letý člověk zajímající se o hudbu všech žánrů, tedy snad kromě dechovky a vážné hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *