Česká televize vybrala šest kandidátů, kteří budou bojovat o Eurovizi v Lisabonu!

Česká televize se každoročně snaží výběr českého reprezentanta posouvat o level výše. Letošní rok do národního kola přišlo přes 400 písní všech možný žánrů. Z tohoto počtu se vyselektovala šestice finalistů, kteří postoupily do národního kola Eurovision Song CZ. A výběr nebude vůbec jednoduchý. 

Po dlouhých deseti letech mohou o českém reprezentantovi rozhodnout opět i diváci. Národní kolo neprobíhá však stejně jako kdysi Eurosong. Eurovision Song CZ najdete pouze na internetu. Poslechnout si můžete všechny reprezentaci přes oficiální eurovizní aplikaci, kde můžete zároveň podpořit svého favorita. Každý divák má jen jeden hlas. Tak pečlivě zvažte, komu ho udělíte. Oficiální aplikaci můžete stahovat zde. Kromě diváků rozhoduje také odborná porota, která je tvořena eurovizními odborníky a z poloviny ovlivní výsledky i ona.

A kdo má šanci se letos zúčastnit eurovizního klání a odjet do portugalské metropole? Mezi nejvýraznější účastníky letos patří raper Mikolas Josef, zpěvačka Debbi nebo kapela Eddie Stoilow. Kromě těchto tří zmíněných se ještě do šestice vešla skupina Doctor Victor, zpěvák Pavel Calta a zpěvačka a herečka Eva Burešová. Všechny soutěžní písně si můžete poslechnout zde pod článkem.

 

 

 

 

 

Follow Štěpán Strejček:
25letý člověk zajímající se o hudbu všech žánrů, tedy snad kromě dechovky a vážné hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *