Ed Sheeran otevřel rok 2017

Ed Sheeran. Mladý zpěvák, který má teprve dva a půl křížku na čele. Introvertně vzhlížející kluk se zrzavými vlasy vytváří dojem opuštěného chlapce, o kterého máte pocit, že byste se měli (nebo možná dokonce museli) postarat. Když si ovšem pustíte jeho živá vystoupení, možná změníte názor. Já osobně nezměním názor, že na mě dělá dojem poměrně uzavřeného člověka, každopádně s pomocí akustické kytary, songů plných lidskosti, beatboxu a rappu umí hodně překvapit. Využívá na první pohled možná skromné pomůcky pro vytváření své hudby, ovšem Ed tímto neotřelým umem vytváří své umění jedinečným. Když se podíváme např. na Nicki Minaj, řekneme si, že snad nic prapodivně originálního už nepřijde. Vše bláznivé, originální, do extrémů hnané a nepochopitelné jsme již viděli a slyšeli. Jenže je tu ještě Ed. Svými skromnými schopnostmi si u každého z nás vytvoří alespoň malý pocit pozitivní zpětné vazby. České přísloví říká, že méně znamená více a to platí i u Eda.

Poprvé jsem tohoto zajímavého zpěváka zaznamenal na facebooku, kdy jej jeden z mých přátel sdílel na zdi. Pustil jsem si videoklip a řekl si: „Ron Weasley začal zpívat!“ A následující týdny jsem své přátele zatvrzele přesvědčoval, že Ron Weasley zpívá. Až po delší době jsem zjistil, že to není Ron Weasley, ani Rupert Grint, ale nějaký Ed Sheeran. Pak jsem se zas všem svým přátelům musel omlouvat, že jsem se holt spletl…

Myslím, že Ed jako osobnost samotná je velmi zajímavý: údajně dva roky žil na ulici jako bezdomovec, kdy přespával u kamarádů. Ve škole zažil tvrdou šikanu… Možná i proto jsou jeho písně o jeho životě. S úsměvem jsem poslouchal jeho song Don´t, kde zpívá o Ellie Goulding, která ho podvedla v hotelu, v němž byli Ed, Ellie a její více než blízký kamarád Niall Horan z One Direction. Někdo by si mohl myslet, že Ellie má pedofilní sklony, ale to je už jiný příběh… No co, stalo se.

Ed Sheeran se po roce vrací a odstartoval tak rok 2017 svými dvěma songy Castle On The Hill a Shape Of You. Jeho osobitá originalita zůstává otisklá i v jeho nejnovější tvorbě, která nás mile potěší. Alespoň Ed zatím nepatří mezi interprety, kteří mluví o své hudbě jako o revoluci, která nakonec končí velkým zklamáním fanoušků. Ed využívá svůj minimalismus v hudbě, kterou sám skládá. Neomrzí. Máme Eda rádi. Mnozí jej i milují. A tak se můžeme těšit na album, které Edovi vyjde 3. března 2017. Ede, jen tak dál!

Follow Štěpán Strejček:
25letý člověk zajímající se o hudbu všech žánrů, tedy snad kromě dechovky a vážné hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *