Česko bude reprezentovat na Eurovizi Martina Bárta s písní „My Turn“

Mladá česká jazzová zpěvačka Martina Bárta, působící v poslední době převážně v Berlíně, bude zastupovat Českou republiku na Eurovision Song Contest v Kyjevě. To už se ví několik týdnů. 11. března však Česká televize zveřejnila píseň, která nás bude 9. května reprezentovat.

Píseň, která bude Českou republiku zastupovat na této pěvecké soutěži, dostala název „My Turn“ a pochází z pera anglického autora Kylera Nika. K nazpívání této písničky bylo osloveno celkem pět zpěvaček. Odborné porotě se pak líbil do skladby nejvíce hlas právě Martiny Bárty.

Ta kromě zpěvu ovládá také hru na lesní roh. Již od malička se věnuje hudbě. Navštěvovala gymnázium s hudebním zaměřením a po složení maturitní zkoušky se hlásila na lékařskou fakultu. Už v té době však věděla, že hudba je směr, kterým se chce ubírat. Proto vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Český divák měl možnost zaznamenat Martinu Bártu v roce 2010 v talentové soutěži TV Prima „Robin Hood – Cesta ke slávě„, kde byli hledáni talenti pro role v muzikálu Robin Hood. V roce 2011 odjela Martina do Berlína studovat na místní univerzitě jazzovou hudbu.

V současnosti Martina vystupuje v několika německých jazzových projektech. Taktéž nesmíme zapomenout na vlastní projekt zpěvačky „Scotch and Soda„, který zpěvačka založila již v době svých studií v Berlíně. V rámci svého absolventského koncertu vytvořila jedinečný česko-německý projekt Martina Barta & her Jazz Orchestra. Vidět ji také můžete v kapele německé rockové hvězdy Henninga ProtzmannaV Čechách působí Martina v Big Bandu Felixe Slováčka nebo se zůčastnila projektu Sinatrology.

Follow Štěpán Strejček:
25letý člověk zajímající se o hudbu všech žánrů, tedy snad kromě dechovky a vážné hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *